"Tehetség kerestetik" 2025.
2025. április 7-én került megrendezésre – immár tizenharmadik alkalommal – „Tehetség kerestetik” elnevezésű komplex tanulmányi versenyünk.
Nyolc általános iskola tanulói versenyeztek egyénileg évfolyamonként és csapatban.
Az idei versenyen részt vevő iskolák:
Deák Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Zalaszentgrót
Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Palini Inkey Boldizsár Általános Iskola
Sármelléki Általános Iskola
Somssich Antal Általános Iskola
Türjei Szent László Általános Iskola
Zalaapáti Gábor Áron Általános Iskola
Zalaszentbalázsi Petőfi Sándor Általános Iskola
A verseny központi állata idén a pillangó volt, jelmondata pedig: „Tehetség kerestetik, avagy Hogyan lesz a hernyóból pillangó?”
Az ünnepélyes megnyitón Feiler Zsuzsanna igazgatónő köszöntötte a versenyzőket, a kísérő pedagógusokat, a zsűrit. A zsűri tagjai Szijártóné Horváth Andrea, a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ hivatali főtanácsos asszonya, Lőkkösné Kelbert Bernadett, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park munkatársa és Hontváriné Lasics Henrietta, Sármellék község képviselőtestületének tagja voltak.
A megnyitó és Szabó Zsófia, 2. osztályos tanulónk által előadott mese után elsőként az iskolánk pedagógusai által összeállított feladatlapokat írták meg a tanulók. Alsó tagozatban szövegértés, helyesírás, matematika és környezet témában; felső tagozatban szövegértés, matematika, történelem és természettudományos ismeretek témában adhattak számot tudásukról.
A rövid pihenő után a színházteremben folytatódott a verseny. Az iskolák csapatai előadták költeményüket a pillangóról, majd bemutatták a pillangó életét megkönnyítő, segítő találmányukat. A versenyhez hozzátartozott a csapatok által elkészített zászlók bemutatása is.
Az idei versenyt Lőkkösné Kelbert Bernadett, a a Balaton-felvidéki Nemzeti Park munkatársának „A pillangók titkos élete” című előadása tette színesebbé.
Az egyéni verseny díjazását a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ biztosította minden évfolyam helyezettjei számára. Nagyon szép könyveket kaptak a gyerekek.
Iskolánk tanulói egyénileg és csapatban is sikeresen teljesítettek. Nagyon büszkék vagyunk rájuk!
Eredményeink, helyezettjeink:
1. évfolyam: Kovács Kamilla I. helyezés
2. évfolyam: Hajas Violetta I. helyezés
3. évfolyam: Kulcsár Lilla I. helyezés
4. évfolyam: Hetesi Mihály I. helyezés
5. évfolyam: Ringbauer Gergely III. helyezés
8. évfolyam: Hetesi Vilmos II. helyezés
Iskolánk csapata a csapat-versenyben II. helyezést ért el. A csapat tagjai voltak: Kovács Kamilla Hajas Violetta, Kulcsár Lilla, Hetesi Mihály, Ringbauer Gergely, Piszker Máté, Torma Zalán, Hetesi Vilmos.
Köszönjük az iskolák felkészülését, aktív részvételét és gratulálunk az elért helyezésekhez!
Szeretettel várunk mindenkit jövőre!